Lymfodrenáž

Lymfodrenáž přístrojem

Ballancer Gold jsou lymfodrenážní kalhoty speciálně navrženy tak, aby poskytly dolním končetinám nejúčinnější možnou lymfodrenáž.

Ta probíhá bez jakéhokoli přerušení od nártů, přes dolní končetiny, třísla až po podbřišek.

Mají 24 vzduchových komor, což zaručuje, že se nohavice maximálně přizpůsobí postavě a masírovaným partiím.

Ruční lymfatické masáže dolních končetin

Pomáhá odpad z tkání odvádět do cév lymfatické soustavy, choroboplodné zárodky jsou přeneseny do mízních uzlin, kde jsou zneškodňovány.

Lymfatické uzliny pomáhají organismu aktivovat vlastní obranný systém, a proto jsou vhodné pro všechny na posílení organismu.

K čemu slouží lymfodrenáž?

Cítíte se unaveně? Máte „těžké nohy“? Bolí vás často hlava? Máte celulitidu?

Váš lymfatický systém asi nefunguje tak, jak by měl.

Lymfa odvádí z těla ven toxické látky a ovlivňuje náš imunitní systém.

Lymfatický (mízní) oběh se podobá oběhu krevnímu. Lymfatické cévy a kapiláry procházejí celým tělem a plní hlavní úkol – vstřebávat přebytečnou tekutinu a navracet ji do krevního řečiště. Tento systém transportuje z těla ven škodliviny, jež vznikají při funkcích organismu a kromě toho do něj pronikají z vnějšího prostředí. Tohle všechno má na starosti lymfa – čirá tekutina poháněná pohybem svalů. Pokud kvůli nedostatku pohybu, stresu nebo nemoci správně neproudí, začne se lymfatický systém zanášet a nefunguje tak efektivně, jak by měl.

Pomoci mohou masáže cílené na lymfatický systém, tedy lymfodrenáže, jež lymfu aktivují a odstraňují zbytky látkové výměny z tkání.

Co je to lymfodrenáž?

Lymfodrenáž je hmatová technika, která obnovuje a zvyšuje oběh lymfy, zlepšuje látkovou výměnu, detoxikuje organismus.

Provádí ji buď odborník nebo přístroj.

Pro koho je lymfodrenáž vhodná?

Lymfodrenáže je dobré absolvovat po infekčních onemocněních, úrazech nebo operacích, ale také pro zlepšení stavu pokožky, při stresu, máte-li pocit těžkých nohou, celulitidu,…

Vhodné jsou ovšem i jako preventivní opatření pro lidi vystavené dlouhému stání, aby se předešlo vzniku křečových žil. I zdraví lidé by
na lymfodrenáž měli jít jednou nebo dvakrát do roka, aby povzbudili činnost lymfatického systému a posílili svoji imunitu.

Má i funkci estetickou – proudění lymfy ovlivňuje stárnutí pokožky a její nedostatečná činnost může přivodit problémy, jako je celulitida, suchá, unavená, popelavá, hrubá či pórovitá pleť.

Nadměrné zatížení lymfatického systému toxiny, stresem, případně poškození lymfatických cév úrazem, operací, infekcí  apod.
se většinou projevuje nejprve únavou nohou, později celého těla, psychickým podrážděním, lymfedémy, otoky víček, mízních uzlin, dechovými potížemi bez zřejmé vnější příčiny, dokonce vznikem nádorových onemocnění.

Kdy je vhodná lymfodrenáž?

Pro koho se lymfatické masáže nehodí?

Pro koho se lymfatické masáže nehodí?

Proč přístrojová masáž chodidel?

Nejenže unavené a namožené nohy takové hýčkání ocení, masáž nohou je velmi prospěšná pro celý organismus. Na chodidlech jsou totiž umístěny důležité body. Ty ovlivňují  správné fungování některých našich orgánů a stabilitu celého těla.